Hükümetten flaş Bitcoin açıklaması

Hükümetten flaş Bitcoin açıklaması

Bitcoin ile ilgili açıklamada bulunan Maliye Bakanı Naci Ağbal, Bitcoin için Merkez bankası, Hazine Sermaye Piyasası Kurulu ve Maliye konu üzerinde teknik açıdan çalışamlarını sürdürdüğünü belirtti.

Bitcoin ile ilgili açıklamada bulunan Maliye Bakanı Naci Ağbal, Bitcoin için Merkez bankası, Hazine Sermaye Piyasası Kurulu ve Maliye konu üzerinde teknik açıdan çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

GEREKLİ AÇIKLAMALAR YAPILACAK

Çalışmaları her kurum bağımsız bir şekilde gerçekleştirdiğini belirten Ağbal, bir noktaya gelindiği sırada kurumlar arası ortak bir değerlendirme için görüşüleceğini belirtti. Bitcoin’in değerinin arttığını ve yatırımların bu yöne kaydığını belirten Ağbal, bu konuda hem hukuki altyapı hem de konuyla ilgili gerekli açıklamaların yapılacağını belirtti.

BORSA İSTANBUL DA AÇIKLAMA YAPMIŞTI

BIST’te geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapmıştı ve kendilerine ait bir kripto parayı çıkarabilecekleri belirtilmişti. BISTcoin adında bir kripto paranın konusunun geçtiği ancak net bir durumun söz konusu olmadığı belirtilmişti. Bitcoin için önümüzdeki yıl bir vergilendirme getirileceği söz konusuyken, vergi konulması için ilk olarak söz konusu paraya bir isim konulacak.

İlginizi Çekebilir -

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.